Par tiesībām uz cilvēka cienīgām vecumdienām!

  Partija PCTVL ir detalizēti izanalizējusi grozījumus likumā „Par valsts pensijām”, par kuriem parakstu vākšanu ir uzsākusi Centrālā Vēlēšanu komisija. Patlaban Latvijā minimālās pensijas apmērs, atkarībā no apdrošināšanas stāža ilguma, svārstās robežās no 49,5 līdz 76,5Ls, savukārt iztikas minimums šā gada martā sastādīja jau 155 Ls.

  Grozījumi paredz palielināt minimālās vecuma pensijas vidējo apmēru līdz 169 Ls. Aptuveni aprēķini parāda, ka šajā gadījumā izmaksāto pensiju summa iekļaujas sociālā budžeta ietvaros.

  Diemžēl virkne juridiska rakstura nepilnību likumprojektā novedīs pie tā, ka 2009. gada 31. decembrī tas zaudēs savu spēku, bet valdībai saglabāsies iespēja atteikties no pensiju paaugstināšanas, samazinot valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru. Turklāt likumprojektā nav ņemtas vērā to, aptuveni 120 tūkstošu, personu intereses, kuras saņem citus pensiju un pabalstu veidus (piemēram, apgādnieka zaudējuma gadījumā) .

  1. februārī PCTVL frakcija iesniedza Saeimā likumprojektu, kurā nav augstākminēto nepilnību. Mūsu likumprojekts sasaistīja visu sociālo pabalstu apmērus, ieskaitot minimālās pensijas, ar iztikas minimuma apmēru. PCTVL likumprojektu neatbalstīja ne „Jaunā Laika” deputāti, ne topošās Štokenberga partijas deputāti, kuri pašreiz aģitē par apzināti daudz nepilnīgāku pensiju problēmas risinājumu.

  Neskatoties uz to, parakstu vākšana par grozījumu likumā „Par valsts pensijām” ir efektīvs ierocis, ar kura palīdzību var izdarīt spiedienu uz valdību, kas ciniski izmanto sociālās apdrošināšanas maksājumus, lai „aizlāpītu caurumus” budžetā, vienlaicīgi neatsakoties no „muļķības piļu” būvniecības un rijīgās ierēdņu armijas uzturēšanas. Daļēja piekāpšanās pensionāriem, kas pēdējā laikā nākusi no valdības puses, ir šāda spiediena rezultāts. Tomēr, šīs piekāpšanās rezultātus var viegli atcelt, ja tiesības uz cilvēka cienīgu pensiju netiks  nostiprinātas likumā.

  Tādēļ partija PCTVL aicina savus atbalstītājus parakstīties par likumprojektu un atgādināt valdošās koalīcijas ierēdņiem un politiķiem, ka viņu pienākums ir kalpot Latvijas tautai, nevis uzkundzēties pār to!