Sākumlapa Russian
EN   RU   LV     
PCTVL  
Eiropas Parlaments  
  Partneri un saites

Meklēšana un abonēšana  
Humors  

Sākumlapa > Arhīvs > 2005. gads

Arhīvs
2005. gads
PCTVL Rīgas domes deputāts, Īres valdes priekšsēdētājs Deniss Gorba – par jauniem darbības virzieniem

 

 

“Denacionalizēto namu iemītniekiem – īpašu uzmanību”

 

  “Galvenais, ar ko mēs varam iepriecināt rīdziniekus, - atzīmē Deniss Gorba, - ir tas, ka tiek paplašināts to kategoriju loks, saskaņā ar kurām iedzīvotāji var pretendēt uz municipālo mājokļu saņemšanu. Ja agrāk dzīvokļu rindā tika uzņemti tikai maznodrošinātie iedzīvotāji, tad tagad ienākums uz vienu ģimenes locekli var būt līdz 200 latiem, tātad lielākā daļa no “vēsturiskajiem” denacionalizēto namu iemītniekiem var pretendēt saņemt mājokli no pilsētas domes.

     Šeit es minēju terminu “vēsturiskie” - ar to es apzīmēju tos ļaudis, kuriem šajos namos bija dzīvokļi pirms likuma par “Dzīvojamo telpu īri” pieņemšanas,-” stāsta Īres valdes priekšsēdētājs D. Gorba.

    “Līdz pēdējam laikam Rīgā dzīvokļu rindā stāvēja vairāk nekā 7 000 cilvēku. 2004. gadā tika nodoti ekspluatācijai nami Dreiliņos. Jūlijā – 114 dzīvokļu, septembrī – 100, novembrī un decembrī – vairāk nekā 100. “Reanimēti” sociālie nami Gobas, Biešu un Lubānas ielās.

      2005. gadā no pilsētas budžeta dzīvokļu celtniecībai tiks piešķirti

5 000 000 latu. Pilsētas mērogos tā nav pārāk liela summa, bet bija pieņemts lēmums būvēt mājokļus gan vidējā slāņa pārstāvjiem, gan pārticīgajiem ļaudīm. Otrajai kategorijai dzīvokļus pārdos nevis par viena kvadrātmetra pašizmaksas cenu, bet dārgāk – piemēram, ne par 300, bet par 350 latiem. Cenu starpība kļūs par iekrājumu fonda pamatu, lai nodrošinātu namu celtniecību tiem, kuri stāv dzīvokļu rindā.

       Vēl , pateicoties PCTVL Saeimas deputātu uzstājībai, izdevās panākt lēmumu par mājokļu celtniecības līdzfinansējumu no valdības puses. Vasarā kļūs zināms, ar kādām konkrēti summām Ministru Kabinets atbalstīs Rīgas domes centienus. Tāpat, pateicoties PCTVL deputātu iniciatīvai tika izstrādāti un pieņemti pārejas Noteikumi, kuros teikts par denacionalizēto namu iemītnieku kreditēšanu, par kompensāciju izmaksu viņiem, par palīdzību pārbraucot, par to, ka risinot problēmu, ir nepieciešams izmantot atbrīvotos dzīvokļus.”

      D. Gorba minēja, ka katru dienu Īres valdē griežas desmitiem ļaužu. Pamatproblēmas – dzīvoklī netiek padots ūdens, nams atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, namsaimnieku “ļaunprātīgā uzvedība”, nepareizi aprēķinātie komunālo maksājumu rēķini, nesakoptie pagalmi un trotuāri –  visas šīs nebūšanas neapmierina iedzīvotājus. Namsaimnieki, savukārt, izvirza pretenzijas iemītniekiem, kuri neievēro, kā teica kādreiz, sabiedrisko kārtību – piemēram, trokšņo nakts laikā. Namsaimnieki sūdzas arī par to, ka viņus neielaiž dzīvoklī, ja rodas šāda nepieciešamība, piemēram, ja vajag nomainīt ūdensvada caurules. “”Tas ir mans dzīvoklis!”- atcērt īrnieki.

      2004. gadā Īres valdē tika iesniegti 729 dažāda veida iesniegumi.

      “ Domāju, jums nav izveidojies priekšstats, ka mūsu darbs savā pamatā ir saistīts tikai ar papīriem. Viens no pamatvirzieniem – bezmaksas konsultācijas. Mūsu juristi pieņem visos jautājumos, kas attiecas uz mājokļiem.

      No šā gada sakarā ar grozītā likuma par “Dzīvojamo telpu īri” stāšanos spēkā mēs nodarbojamies arī ar izskaidrošanas darbu. Piemēram, mēs stāstam, ka iepriekšējiem namīpašnieku nodomiem no 1. janvāra iekasēt par dzīvojamās platības vienu kvadrātmetru cik uziet, nav nekāda pamata – 2005. gada “īres griesti” ir 0, 60 Ls. Bet pirms iekasēt šo summu, denacionalizēto namu saimniekiem ir jāpaziņo par to īrniekiem. Pēc rakstiskā paziņojuma vajadzētu paiet trim mēnešiem – tikai tad namsaimniekiem ir tiesības saņemt maksu par dzīvojamās platības vienu kvadrātmetru pēc jaunā tarifa.”

    

     Būtiskie momenti, kurus derētu ņemt vērā dzīvokļu īrniekiem, ir šādi :

     - iedzīvotājiem ir tiesības pieprasīt no namsaimnieka informāciju par samaksas apmēru un tās aprēķināšanas metodiku;

     - gadījumā, ja namsaimnieks nepiegādā komunālos pakalpojumus – netiek padoti ūdens, gāze, elektrība – cietušajai pusei (iemītniekiem) ir tiesības griezties ar prasību tiesā, lai viņiem atlīdzinātu materiālo kaitējumu (abus šos grozījumus “Dzīvojamo telpu īres” likumā bija iesnieguši PCTVL deputāti).

      “Noslēdzot jaunus līgumus, dzīvokļu īrniekiem noteikti vajadzētu norādīt apmaksas kārtību: kam maksāt – tieši saimniekam, viņa uzticamai personai vai pārskaitīt uz bankas rēķinu, kādā naudā – skaidrā vai ar pārskaitījumu. Starp citu, šajā lietā arī vajag būt piesardzīgam. Tādēļ, ja rodas jautājumi, griežaties pie mums”, - aicina PCTVL deputāts, Rīgas domes Īres valdes priekšsēdētājs Deniss Gorba.

      

        Adrese: Pērses ielā 10/12, telefons –7012095.

 

      PCTVL darba grupa, kas nodarbojās ar denacionalizēto namu iedzīvotāju problēmām, darba dienās konsultē Dzirnavu ielā 102a no plkst. 15.00 līdz 18.00.  

Comments
, 2005-09-04 25:25:53
ForHRUL-super!!!!!!!!!! We believe in you!!!!!!!!

Total:1 | Shown: 1 - 1Vladimirs Buzajevs

Laikraksta „Diena” komentētājs Askolds Rodins savas publikācijas «PCTVL centība» („Diena”: 2007.20.08.) pēdējā rindkopā raksta par PCTVL Valdes aicinājumu, kas adresēts Krievijas Valsts Domes deputātiem un ir saistīts ar paredzamo robežlīguma ratifi... lasīt tālāk >> (0) (Izlasīja: (Izlasīja: 0)
)

Vladimirs Buzajevs
Uzreiz pateikšu: Latvijas zinātnei nav īpaši paveicies. Tā attīstījās galvenokārt tajā laikā, kad Rīga, kura devusi visai pasaulei pazīstamus zinātniekus Keldišu un Canderu, rūpnieciskās attīstības ziņā ieņēma trešo vietu lielajā ziedošā Impērijā. Starp citu, Latvija ieguva savu Zinātņu akadēmiju visai zīmīgajā 1946. gadā.
lasīt tālāk >> »» (Izlasīja: 1252)
2006-09-01 17:22:43

Pārbaudījums krīzes apstākļos
Patlaban valsts ekonomika ir „pārkarsusi”. Šādu vērtējumu bieži var sastapt Latvijas masu medijos. Analītiķi brīdina – ir iespējama ekonomiskā krīze. Derētu atcerēties vēsturi : iepriekšējā ekonomiskā krīze noveda pie demokrātijas sabrukuma Latvijā, ... lasīt tālāk >> (Izlasīja: 0)

Sākumlapa  Mājas lapas karte Meklēšana un abonēšana Izdrukāt Informācija Nosūtīt vēstuli
  
Top.LV
Rambler's Top100